ОШ "АКАДЕМИК ЂОРЂЕ ЛАЗАРЕВИЋ" - Сурдулица
Пиши као што говориш, а читај као што је написано. Ако свако уради онолико колико је способан, неће народ пропасти. Речи су као пчеле , оне су истовремено и мед и жаока.

О нама

Основна школа ,,Академик Ђорђе Лазаревић,,

ОШ '' Академик Ђорђе Лазаревић '' се налази на Власинској висоравни у месту Власина Округлица као једина осморазредна школа са издвојеним одељењем на Власини Стојковићевој .Матична  школа је повезана са општинским средиштем у Сурдулици асфалтним путем у дужини од 20 километара .
        Централна школа ради у jeдној школској згради . Школа има пет учионица , канцеларију директора , канцеларију за наставнике ( зборница ) , кабинет за информатику , подрум за огревно дрво  , школа је без фискултурне сале, има мокри чвор . Школа поседује велико школско двориште са тереном за мали фудбал и кошарку .
         Издвојено одељење на Власини Стојковићевој ради у згради новијег датума са великим школским двориштем  и са мокрим чвором . Школа има три учионице  .
           И централна школа и издвојено одељење немају посебну просторију за библиотеку и читаоницу , а предметна настава се не одвија у кабинетима , осим Информатике и рачунарства .
            Као једина основна школа у овом месту,школа има дугу традицију у раду.
              Школа има 15 запослених  , од чега 1 директор, 2 стручна сарадника, 10  наставника ,  1 радника  ( који обавља послове шефа рачуноводства и секретара ) и 1 помоћног радника . Од 10 запослених у настави 7 су са високом стручном спремом  , а 3  са вишом стручном спремом . Наставници  су похађали различите  семинаре .
Радници ове школе  са нестрпљењем чекају сваку нову школску годину, гледајући у своје ученике са пуно поверења и љубави, радознали и жељни пружења али и стицања новог знања.
            И ове школске године, ученици ће добити на дар пре свега знање, које ће бити разумљиво, повезано, дуготрајно, корисно за живот . За свој лични развој  развијање свести о правима и одговорностима, међусобно разумевање и уважавање.
Основна школа '' Академик Ђорђе Лазаревић'' Власина Округлица, у свом саставу има  једно издвојено одељење нижих разреда и то: на Власини Стојковићевој неподељено одељење од I до IV разреда.  У централној школи има 3 одељења и то: у нижим разредима једно неподељено одељење;у вишим разредима по једно одељење у шестом и о седмом разреду.
Настава ће се током ове школске године изводити у једној смени у складу са стручним упутсвом за организацију и реализацију образовно-васпитног рада у основној школи у школској2021./2022. и почињаће у 8:00 часова. Настава ће се изводити у класичним учионицама,настава информатике у кабинету а зими у једној од учионица. За рад слободних активности и осталих друштвених активност  нема посебних просторија, већ ће се ове активности одвојити пре часова редовне наставе, као и после завршетака часова редовне наставе. У склопу школе нема спортске сале, док спортски терени задовољавају потребе школе.
 У школи не постоји просторија за школску библиотеку, већ су књиге са којима школа располаже распоређене по ормарима који су смештени у учионицама. Наставничка библиотека, чији је фонд књига солидан, смештена је у ормарима наставничке канцеларије.
Школа располаже малим бројем наставних средстава, а то су: 4 рачунара, 1 графоскоп, 3 грамофона, 3 касетофона, 1 епископ, 1 дијаскоп, један кино пројектор ,један видео пројектор, један ТВ пријемник у боји, jeдан видео рикордер као и два радио касетофона. Финансијска средства за обнову школске и наставничке библиотеке смо добијали од Министарства просвете,науке и технолошког развоја тако смо обнављали књижни фонд библиотеке.